Menu

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • VII edycja Koncertu Charytatywnego "MG2 Śpieszy z Pomocą"

  Zdjęcie użytkownika Justyna Machura.  "Na jednej scenie wystąpili uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. Wszystko po to, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym.

  W tym roku wsparliśmy podopiecznych fundacji ISKIERKA.
  Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w koncercie; artystom, tym którzy zasiadli na widowni oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy."

  Filmowa (i nie tylko) relacja z koncertu charytatywnego została zamieszczona także na stronie Spółdzielczego Domu Kultury i Klubu Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śl. -> tutaj

  Znalezione obrazy dla zapytania fundacja iskierka

 • Rekrutacja MSP2

  Rekrutacja MSP2 - Obrazek 1  Przypominamy, że od 12 marca 2018r. można składać w sekretariacie naszej szkoły zgłoszenia i wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej, czwartej i siódmej nowoutworzonej szkoły – Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich.

  Zapraszamy uczniów:

  • do klasy pierwszej ogólnodostępnej

  • do klasy czwartej ogólnodostępnej i usportowionej

  • do klas siódmych: ogólnodostępnej, sportowej i dwujęzycznej

  Dokumenty rekrutacyjne można pobrać tutaj

 • Europejski Quiz Finansowy

  W lutym 2018 roku uczniowie z klasy II b  wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości – Europejskim Quizie Finansowym.  W etapie szkolnym w całej Polsce uczestniczyło 8012 uczniów z 220 szkół. Do Finału Krajowego zakwalifikowało się 572 par finalistów. W naszej szkole finalistami zostali: Wilhelm Bremek i Jakub Maruszczyk z klasy II b. Krajowy etap odbył się we wtorek 13 marca 2018 roku. Zadaniem każdego zespołu było w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na pojawiające się na ekranie komputera pytania. Liczyła się wiedza, ale też szybkość. Zestaw składa się z 15 pytań dotyczących następujących zagadnień: budżet i oszczędzanie, pożyczanie, inwestowanie, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, zadania matematyczne, polski system finansowy oraz struktury europejskie.

 • Laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

  Uczennica klasy IIIb - Natalia Rytel, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Ostatni etap konkursu odbył się 19 lutego 2018 roku w Katowicach.

  Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady była sentencja : „Wolność fascynuje i napawa lękiem, dlatego zmusza, by nasza postawa wobec niej nie była nieokreślona".
  Do etapu szkolnego przystąpiło ponad 3000 uczniów, a tytuł laureata uzyskało niecałe 200.

  Zmagania na poszczególnych etapach dotyczyły zarówno wiedzy z literatury, jak i gramatyki a także znajomości związków frazeologicznych. Wymagano także przeczytania poszczególnych lektur i wierszy znanych autorów.

  Gratulujemy naszej uczennicy!!!

 • ST PATRICK's DAY

  ST PATRICK's DAY - Obrazek 1

  COMING SOON

  COMING SOON

  COMING SOON


  ST PATRICK”S DAY.

  W piątek 16 marca zapraszamy do udziału w dniu św. Patryka w MG2!!!
  Wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na zielono – np. zielone bluzy, koszulki lub przypinają do ubrania zieloną koniczynkę. Mile widziane zielone czapki lub kapelusze.

  Na przerwach posłuchamy typowej muzyki irlandzkiej .

  ZAPRASZAMY!!!

 • Szanowni Rodzice

  Szanowni Rodzice - Obrazek 1Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas II i III naszego gimnazjum na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 22 marca 2018r. o godzinie 17.00.

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  Przypominamy, że konkurs w roku 2018 przeprowadzony zostanie w czwartek, 15 marca o godzinie 9.00

 • M G 2 Śpieszy z Pomocą

   

  Uczniowie i Nauczyciele Miejskiego Gimnazjum nr 2

  w Piekarach Śląskich

  serdecznie zapraszają na VII edycję  koncertu charytatywnego

  „ M G 2 Śpieszy z Pomocą”.

   

  Celem projektu jest wsparcie dzieci, podopiecznych Fundacji „Iskierka”, zmagających się          z chorobą nowotworową.

   

  Koncert odbędzie się 21 marca 2018 r. o godzinie 17.00

  w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy  Kazimierza Wielkiego

  w Piekarach Śląskich.

               Podczas koncertu Fundacja przeprowadzi zbiórkę pieniężną na rehabilitację                                           i leczenie małych pacjentów.

  Program artystyczny obejmuje:

  • Występy wokalne i muzyczne młodych artystów
  • Pokazy tańca współczesnego i ludowego
  • Pokazy sztuki recytacji

  I Ty możesz pomóc, czekamy na Ciebie  21 marca !

   

  Organizatorzy:  mgr Bożena Borowska-Saputa

                        mgr Justyna Machura

   

 • Otwieramy klasy sportowe :)

  Zdjęcie użytkownika Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich.

  Zapraszamy do klas sportowych IV i VII

  1 września br., zgodnie z podjętą przez Radę Miasta Piekary Śląskie uchwałą, w budynku dotychczasowego Miejskiego Gimnazjum nr 2 działalność rozpocznie Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich.

  Zamierzamy kontynuować wieloletnią współpracę i sportowe tradycje Miejskiego Gimnazjum nr 2 oraz MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie(dawniej GKS Olimpia). W roku szkolnym 2018/2019 planujemy otwarcie klas sportowych – IV i VII o profilu piłki ręcznej.

  Przypominamy, że już od 12 marca w sekretariacie placówki będzie można składać zgłoszenia i wnioski o przyjęcie do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich.

 • Obóz SPORTOWO - JĘZYKOWY