Menu

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 2

Osiągnięcia uczniów

Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

 

  1. WKP – j.polski – etap rejonowy: 6 uczniów; etap wojewódzki: 3 uczniów (Kupka Marzena, Musiał Anna, Korfanty Sylwia)
  2. WKP – historia – etap rejonowy: Marzena Kupka
  3. WKP – j.angielski – etap rejonowy: Martyna Krzywicka, Sara Rulska;
  4. WKP – j.niemiecki – etap rejonowy: Aleksander Łokas
  5. WKP – fizyka – etap rejonowy: Anna Musiał
  6. Ogólnopolski konkurs krasomówczy im. W. Korfantego- Maciej Jędrak – II m-ce
  7. Konkurs biblijny „Listy Świętego Pawła do Rzymian” - etap szkolny: Paula Kosmala; etap rejonowy→marzec
  8. „Młodzieżowy Ślązak Roku” - Weronika Finkbeiner – I m-ce
  9. Konkurs literacki „Opowiastki z wiejskiego podwórka” - Agata Pinkawa – I m-ce
  10. Globalne Piekary – Dominik Jurek i Natalia Grünberg – I m-ce
  11. Miejski Konkurs „Globalne Piekary” - Adam Nogaś, Arkadiusz Gaweł – II m-ce;
  12. Konkurs literacki „Ulubiony bohater popkultury” - Jakub Olbrycht – I m-ce
  13. Konkurs literacki „Zanim spotkasz olbrzyma” - Paula Kosmala – I m-ce; Julia Skutela II m-ce; Aleksandra Kocur – III m-ce
  14. Najpiękniejsze ozdoby choinkowe – I-mce MG2
  15. Gimnazjalny Omnibus – Natalia Rytel i Natalia Fabiańczyk – I m-ce
  16. „Krzyżówkowe potyczki” - Julia Kanclerz I m-ce
  17. Konkurs literacki „Opowieści ze starego strychu” - Kamil Baltaziak – Im-ce; Natalia Wzientek – II m-ce; Liwia Baran – III m-ce;
  18. Literackie inspiracje „W kręgu poezji współczesnej i śpiewanej” – Wiktoria Rabsztyn – I m-ce; Kacper Pawłowski – II m-ce; Dawid Danecki – III m-ce;
  19. Szkolny X Factor – Kinga Kłusek i Kamila Niedzwiedzka– I m-ce;
  20. Konkurs wiedzy o Niemczech – Agata Gruchalska i Anna Habzik – I m-ce; Dominik Gwizdak – II m-ce
  21. „Deutschland Kenner” - Natalia Fabiańczyk III m-ce;
  22. Dyktando z języka niemieckiego – I m-ce: Aleksander Łokas, II m-ce: Karch Jakub, III m-ce: Julia Siwy
  23.  Konkurs piosenki Obcojęzycznej – Wiktoria Bajer – I m-ce; Wiktoria Pasturczak – II m-ce;
  24. Bytomska Olimpiada Języka Angielskiego: do II etapu przeszli: Żydek Aleksandra, Krzywicka Martyna, Szot Paulina, Klimas Karol, Musialik Kacper, Janicki Daniel, Rytel Natalia, Kocur Aleksandra, Karch Jakub, Rulska Sara, Knapik Maciej, Gambala Karolina, Wieczorek Weronika, Massalski Mateusz, Kupka Marzena, Pinkawa Agata, Mańka Oliwia, Nowak Zofia, Kiełbasa Milena,
  25. Ogólnopolski konkurs matematyczny „Alfik matematyczny”: Jakub Debski kl. IIb – 7 m. w województwie, Adam Nogaś 16 miejsce w województwie, Anna Musiał – 21 m. w województwie. Uczniowie otrzymali dyplomy uznania za uzyskanie bdb wyniku
  26. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów – do II etapu dostała się Anna Musiał
  27. III edycja regionalnego konkursu wiedzy o Krajach  Nordyckich „Nordaliada” - II miejsce Kamil Baltaziak
  28. Drużynowy turniej z fizyki dla gimnazjalistów – Anna Musiał i Paulina Szot – I m-ce; Dominika Szornal i Adam Nogaś – II m-ce;
  29. Powiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny w Bytomiu – Anna Musiał – III m-ce
  30. Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Współczesne życie w starym mieście”– Wiktoria LeThan, Dominka Grzomba – I m-ce;
  31. Meditest - Konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – ogólnopolski – Kamil Baltaziak, Agnieszka Tomalka, Aleksandra Żakowska – IX m-ce;
  32.  Medi cup – I m-ce: Paulina Szot, Wojciech Bongilaj, Emilia Kaczmarek i II m-ce: Bartosz Gutsfeld, Arkadiusz Gaweł, Adam Nogaś, Dominik Jurek
  33. 1 miejsce w tenisie stołowym chłopców Mistrzostwa Piekar Śląskich
    Mistrzem Piekar Śląskich został Marcin Juraszek
  34. 1 miejsce w piłce ręcznej chłopców Mistrzostwa Piekar Śląskich - klasa 3 c

 

 

100% frekwencji uzyskali:

Pyrka Anna, Koczubik Marek, Hampf Bartek, Sandra Tomaszek, Świder Wojciech, Cuber Aleksandra, Majowski Mateusz, Iwanek Kacper, Filip Piecyk

 

 

Ponadto gratulujemy rodzicom i opiekunom sukcesów wychowawczych, dzięki którym zawsze możemy liczyć na uczniów takich jak:

Dominika Grzomba, Przemek Wójtowicz

Wiktoria Hadyk

Martyna Ćwielong, Weronika Kurzok, Daniel Kołodziejczyk, Oliwia Pietruszka, Martyna Gałka, Martyna Krzywicka, Mateusz Sobala

Anna Musiał, Marzena Kupka,  Wiktoria Bajer, Anna Habzik, Dominik Gwizdak

 

 

Osiągnięcia uczniów naszego gimnazjum w olimpiadach,
konkursach oraz zawodach sportowych
w roku szkolnym 2014/2015

 

Konkursy i olimpiady:

- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe – do II etapu zakwalifikowało się 13 osób z piekarskich gimnazjów, w tym 9 z MG2:

  • z języka polskiego: Karolina Maśnica (IIIa) – została laureatką,
  • z matematyki 5 uczniów: Patryk Cebo (IIIb), Szymon Lechowicz (IIIb), Marek Staniecki (IIIb), Kamil Potapski (IIIb), Anna Musiał (IIa),
  • z historii: Dawid Kukułka (IIIb),
  • z języka niemieckiego: Aleksander Łokas (IIb),
  • z fizyki: Anna Musiał (IIa),

- Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów organizowana przez Instytut Matematyczny PAN Warszawa,
- Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S.B. Lindego
  w Poznaniu: do II etapu zakwalifikowali się: Błażej Hanzel (IIIb), Karolina Wawrzyniak (IIIa), Paweł Turowski (IIIa)
  i Jakub Gajewski (Ic)
- Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Bóbr”: Błażej Hanzel (IIIb) – wyróżnienie,
- ogólnopolski konkurs literacki „Młodzież o członkostwie w UE”: Marta Gonszczyk – laureatka,
- XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego: Maciej Jędrak (Ia) – II miejsce w półfinale,
- ogólnopolski konkurs literacki „Szkoła marzeń” zorganizowany przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci:
  Agnieszka Tomalka (II b) została laureatką,
- konkurs literacki dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego „Przedstaw tajemniczą historię…": 
  Joanna PlaszczymąkaIII miejsce,
- konkursy zorganizowane przez Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie:
   konkurs na ozdobę świąteczną: Aleksandra Żakowska – II miejsce, Agata Pinkawa – III miejsce;
   konkurs wielkanocny w kategorii jajko zrobione techniką tradycyjną: Agata Pinkawa – III miejsce,
- VI Gminny Konkurs Matematyczny w Radzionkowie: Marek Staniecki (IIIb) – I miejsce,
- XIV Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów "Strzał w XLO" w Bytomiu: Tomasz Powęzka (IIIb) – II miejsce,
- miejski konkurs „Dyktando 2015”: Oliwia Mańka (IId) – I miejsce,
- Test wiedzy obywatelskiej: Mateusz Wołowczyk (IIId) - I miejsce, tytuł: Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2015,
- konkurs informatyczny zorganizowany w ramach Piekarskich Dni Informatyki: Błażej Hanzel (IIIb) – I miejsce,
  Patryk Owczarek (IIIb) – II miejsce, Bartosz Kuś (IIIb) – IV miejsce; nagrodą była wizyta w Instytucie Informatyki
  Stosowanej i Teoretycznej PAN w Gliwicach,
- gra terenowa „Dorwij małpę” – drużyna zajęła I miejsce: Weronika Bajer (IIf), Paweł Stych (IIc), Błażej Hanzel (IIIb),
  Piotr Toboli (IIc),
- konkurs „Język obcy nie jest mi obcy":
   j.angielski: Paweł Turowski (IIIa) – I miejsce, Martyna Krzywicka (IIa) – II miejsce, Maciej Knapik (IIa) – wyróżnienie;
   j. niemiecki: Daniel Wójcik (IIId) – wyróżnienie,
- Miejski Konkurs Recytatorski: Wiktoria Bajer (IIf) – II miejsce,
- Miejski Konkurs "Gryfno godka": Weronika Finkbeiner i Agnieszka Tomalka - III miejsce, Julia Siwy - wyróżnienie,
- Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny „Smaki Świąt Bożego Narodzenia” – I miejsce: Anna Musiał i Paulina Szot (IIa),
- IX Piekarski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowe „Ocalić od zapomnienia”: Wiktoria Bajer (IIf) – wyróżnienie,
- konkurs literacki zorganizowany przez MBP w Piekarach Śląskich „Fraszki – igraszki”: Paula Kosmala (Ib) – I miejsce,
- Miejski Konkurs Recytatorski OKR: Anna Musiał (IIa) – I miejsce, Marzena Kupka i Wiktoria Bajer – II miejsce,
  Dominik Gwizdak – wyróżnienie,
- Miejski Konkurs Plastyczny „Nocą na strychu”: Weronika Koziołek – I miejsce, Sandra Hyla – II miejsce,
  Paulina Moszyńska – wyróżnienie,
- XII Piekarskie Dni Matematyki:
   w kategorii klas I: Debski Jakub (Ib) – I miejsce, Wieczorek Weronika (Id) - III miejsce;
   w kategorii klas II: Gaweł Arkadiusz (IIb) - I miejsce, Musiał Anna (IIa) i Lubos Julia (IId) - II miejsce,
   w kategorii klas III: Lechowicz Szymon (IIIb) - II miejsce, Potapski Kamil (IIIb) - III miejsce,
- Miejski Przegląd Zespołów Teatralnych: I, II miejsce i wyróżnienie (zespoły teatralne),
- konkurs plastyczny „Z wolontariatem przez świat”: Weronika Koziołek (IIIa) – I miejsce, Dawid Kukułka (IIIb) – II miejsce,
  Martyna Krzywicka (IIa) – III miejsce,
- konkurs na Palmę Wielkanocną organizowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piekarach Śląskich:
  Agnieszka Szulierz, Agata Nowak, Aleksander Nabrdalik, Jakub Kawka i Bartosz Leszczyński – I miejsce,

Zawody i imprezy sportowe:

  • I miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców,

  • I miejsce we współzawodnictwie szkół w zawodach „Biegaj razem z nami”,

  • Piłka ręczna dziewcząt: 2 miejsce w Piekarach Śląskich,

  • Piłka ręczna chłopców: 1 miejsce w Piekarach Śląskich,

  • Piłka nożna chłopców: 3 miejsce w Piekarach Śląskich,

  • Piłka nożna halowa chłopców: 3 miejsce w Piekarach Śląskich,

  • Tenis stołowy chłopców: 3 miejsce w Piekarach Śląskich,

  • Tenis stołowy dziewcząt: 1 miejsce w Piekarach Śląskich i 1 miejsce w zawodach rejonowych drużyny
    oraz I miejsce Weroniki Pasturczak (Ib) i III miejsce Andżeliki Szreter (IIIe),

  • Biegi przełajowe chłopców: 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce
    w rejonie,

  • Biegi przełajowe dziewcząt: 2 miejsce w Piekarach Śląskich,

  • Turniej o Puchar Donalda Tuska: dziewczyny I miejsce w Piekarach Śląskich

  • i miejsce 6 - 12 w rozgrywkach ćwierćfinału wojewódzkiego, chłopcy II miejsce w Piekarach Śląskich.


    Ewa Kawecka otrzymała stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014.

    Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 



Osiągnięcia uczniów w olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych w roku szkolnym 2013/2014:

  • Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych (do II etapu zakwalifikowało się 14 osób z piekarskich gimnazjów,
    w tym 11 z MG2:
    • z języka polskiego 2 uczniów dostało się do etapu rejonowego (Karolina Maśnica (IIa), Karolina Wylężek (IIIa),
    • z matematyki 5 uczniów dostało się do etapu rejonowego (Szymon Piaszczyński (IIIb), Magdalena Lisiecka (IIIa), Łukasz Blochel (IIIa), Adrian Szczyż (IIIb), Bartłomiej Kuś (IIIb), 4 zostało finalistami (Szymon Piaszczyński, Łukasz Blochel, Adrian Szczyż, Bartłomiej Kuś), a 1 został laureatem (Szymon Piaszczyński),
    • z języka angielskiego 1 uczeń dostał się do etapu rejonowego (Paweł Turowski (IIa),
    • z chemii 3 uczniów dostało się do etapu rejonowego (Szymon Piaszczyński, Magdalena Lisiecka, Łukasz Blochel), a 2 zostało finalistami i laureatami (Szymon Piaszczyński, Łukasz Blochel),
  • Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej w Warszawie (M. Lisiecka zakwalifikowała się do zawodów II stopnia),
  • Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych
    im. S.B. Lindego w Poznaniu (Paweł Turowski (IIa) zakwalifikował się do II etapu),
  • Ogólnopolskim Superturnieju Szkół „Bezpieczna szkoła - demokratyczny kraj”,
  • Alfiku matematycznym,
  • Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur” (wyróżnienia: klasa I – Adam Nogaś, Arkadiusz Gaweł;
    klasa II – Błażej Hanzel, klasa III – Szymon Piaszczyński, Bartłomiej Kuś),
  • XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie „Fizyka a Ekologia” (Szymon Piaszczyński, Adrian Szczyż – wyróżnienie),
  • Ogólnopolskim Konkursie „Moja Polska 2050” (laureatka etapu okręgowego: Karolina Maśnica),
  • Ogólnopolski Konkurs „Ojczyzna – polszczyzna” (finalistka: Paulina Wrocławska),
  • Ogólnopolskim XV Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” (III miejsce
    – Wiktoria Bajer),
  • Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła przyjazna dla każdego”,
  • Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego,
  • XIII Wojewódzkim Konkursie Biblijnym dla gimnazjów,
  • Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2014”,
  • Regionalnym Konkursie „Gryfno Godka” (I miejsce: Weronika Finkbeiner,
    III miejsce: Paulina Wrocławska),
  • VI Regionalnym Konkursie Matematycznym w Radzionkowie (klasa II – Błażej Hanzel – II miejsce; klasa III – Magdalena Lisiecka – II miejsce),  
  • Konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjum Bytomia i miast sąsiadujących ”Strzał w XLO” (drużynowo II miejsce),
  • regionalnym konkursie recytatorskim „Motyw kobiety w literaturze”,
  • Regionalnym Konkursie na prezentację multimedialną „Tradycje górnicze”
    (II miejsce – Martyna Stanjek),
  • I Teście Wiedzy Obywatelskiej – Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2014 – nasza szkoła zdobyła tytuł najlepszego Gimnazjum w Piekarach Śląskich, a Szymon Piaszczyński indywidualnie zajął II miejsce),
  • Piekarskich Dniach Matematyki (klasa I – Anna Musiał – I miejsce, Paulina Szot – I miejsce; klasa II – Szymon Lechowicz – I miejsce, Marek Staniecki – III miejsce; klasa III – Magdalena Lisiecka – II miejsce, Adrian Szczyż, Bartłomiej Kuś – wyróżnienie),
  • VI Piekarskich Łamigłówkach Matematycznych (Julia Majcherczyk – III miejsce), 
  • konkursie na plakat pt. „Języki oknem na świat” (Aleksandra Żakowska (Ib)
    – III miejsce, Martyna Ćwielong i Marlena Frania (If), Dawid Kukułka (IIb),
    – wyróżnienia,
  • konkursie fotograficznym „Ukryta Europa" organizowanym przez Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach,
  • konkursie fotograficznym „Przyroda Górnego Śląska w fotografii”,
  • konkursie „Język obcy nie jest mi obcy" (j.angielski: II miejsce: Paweł Turowski (IIa), wyróżnienie Magdalena Lisiecka (IIIa); j. niemiecki: III miejsce Marek Jędrychowski (IIIb),
  • konkursie „A movie? Ein Film? Why not?” (I miejsce – Wiktoria Rabsztyn (Ie), Daniel Majowski (Ie) - j. angielski, II miejsce – Agata Siczek (IIa), Danuta Sam Anh Thu (IIe) – j. niemiecki; wyróżnienia: Izabela Sieja (IIa), Karolina Wawrzyniak (IIa), j. niemiecki oraz Julia Lubos, Weronika Podgórska, Zbigniew Grieger, Paweł Zając Id - j. angielski),
  • Miejskim Konkursie Literackim „List do kolegi z zagranicy” (I miejsce – Aleksander Bies),
  • „Unia Europejska w moich oczach” (I miejsce - Oliwia Mańka (I d), II miejsce - Karolina Kulpińska (If), III miejsce Kinga Rabsztyn (IIIf), wyróżnienie: Martyna Musialik (Ib),
  • „Piekary Śląskie – 10 lat w Unii Europejskiej” (w kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce: Karol Potempa, II miejsce: Dawid Kukułka oraz Agata Pinkawa III miejsce Dominik Bonk i Szymon Piaseczyński, wyróżnienia: Jagoda Hyla, Martyna Musialik i Jan Śmiałkowski),
  • „Moje miasto – Piekary Śląskie” (I miejsce),
  • Miejskim Festiwalu Piosenki „Ocalić od zapomnienia” (III miejsce – Wiktoria Bajer (If), wyróżnienie – Agnieszka Rak),
  • Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Z muzyką dookoła świata” pod hasłem „Piosenki lat 60 i 70-tych” (I miejsce w kategorii gimnazja Wiktoria Bajer),
  • Festiwalu Piosenki Maryjnej „Śpiewajmy naszej Pani” (II miejsce: Agnieszka Rak, wyróżnienie: Wiktoria Bajer),
  • Miejskim Konkursie Plastycznym TPD „Mój najszczęśliwszy dzień” (I miejsce: A. Gajewska, III miejsce: K. Kasperska),
  • Miejskim Konkursie Recytatorskim OKR (I miejsce: Agnieszka Rak, Weronika Bajer),
  • Miejskim Konkursie Literackim o Tolkienie (I miejsce: Magdalena Lisiecka, II miejsce: I. Froch, wyróżnienia: Emilia Wieczorek, Paulina Ślusarczyk),
  • Miejskim Konkursie Recytatorskim „Motyw ojczyzny” (I miejsce: Agnieszka Rak, III miejsce: Dawid Wiewióra (IIIa),
  • Miejskim Konkursie Teatralnym „Artgim” (II miejsce: grupa teatralna z klasy IIa),
  • Konkursie poetyckim „Las wierszem malowany” (I miejsce: Julia Lubos (Id),
  • Miejskim Konkursie z Pierwszej Pomocy (III miejsce),
  • I Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjalistów „Bądź Fit”(II miejsce – Paulina Szot, Anna Musiał (Ia); wyróżnienie – Michael Bednarczyk, Damian Szoska (IIIc),
  • Miejskim Konkursie Ortograficznym (III miejsce: A.Nabrdalik),
  • VI Miejski Konkurs Czytelniczy „Zagadki Sherlocka Holmesa” (II miejsce: Adam Mastalerz, finalista: Marek Jędrychowski),
  • Szkolnym konkursie „Opowieści ze starego strychu” (I miejsce – Agata Pinkawa (Ib), II – Nicola Gawlita (IIIa), III – Bartosz Nierychło (Ia)),
  • Szkolnym konkursie literacko-poetycki „ Znani i lubiani” (I miejsce – Milena Mazur (IIIf),  II – Kornelia Man (Ie), III – Natalia Pajor (IIe))
  • Konkursie ortograficznym dla klas I-III „Z ortografią za pan brat”,
  • Szkolnym konkursie „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”,
  • konkursie „Hallo Deutschland” dla uczniów klas I – III, (1 miejsce – Szymon Piaszczyński (III b), 2 miejsce - Aleksander Bies (III b), 3 miejsce – Bartosz Gandera (IIa), wyróżnienia: Żaneta Bębnowska (IIe), Agata Osyra (IIId), Aleksandra Lubojańska (IIId), Karolina Mzyk (IIId),
  • konkursie dla uczniów klas III „Jestem Translatorem” (I miejsce: Jakub Trefon (IIIb), II miejsce: Katarzyna Skrzypczak (IIIf), III miejsce: Marek Jędrychowski (IIIb),
  • dyktandzie z języka niemieckiego (I miejsce - Marek Jędrychowski (IIIb),
    II miejsce - Kinga Rabsztyn (IIIf), III miejsce Danuta Sam Anh Thu kl (IIe),
  • konkursie leksykalno-gramatycznym z  j. niemieckiego „Deutsch macht spass”
    (I miejsce Mateusz Wołowczyk (IId),II miejsce Marek Jędrychowski (IIIb), III miejsce Aleksander Łokas (Ib)
  • konkursie dla uczniów klas I – III, podsumowującym całoroczną gazetkę „Słówko dnia” (I miejsce - Bartosz Gandera (II a), II miejsce - Aleksandra Gajewska (II a), III miejsce - Aleksandra Lubojańska  (III d),
  • szkolnym konkursie literacko-plastycznym „Rola kobiety i mężczyzny
    na przestrzeni wieków” (I miejsce: siostry Pajor, II miejsce: W. Kosz, III miejsce: Ł. Franik),
  • szkolnym konkursie literackim „W świecie starożytnych ruin, magów i faraonów”
    (I miejsce: A. Pinkawa, II miejsce: M. Cwielong, III miejsce: W. Olbrych),
  • Szkolnym Konkursie „Szkolni Milionerzy” (I miejsce Jędrychowski Marek,
    II miejsce Piaszczyński Szymon, III miejsce Mastalerz Adam),
  • Szkolnym Konkursie „X-Factor” (I miejsce Szuba Paulina (IIIf), II miejsce Król Kamila (IIIe), III miejsce Skrzypczak Katarzyna (IIIf),
  • Konkursie świetlicowym „Czar Par” (I miejsce: K. Rudy),
  • Konkursie świetlicowym „Jaka to melodia ?” (I miejsce: Paulina Wrocławska
    i Andżelika Szreter).

 

Uczniowie brali również udział w licznych zawodach i imprezach sportowych:

  • Piłka ręczna dziewcząt 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Piłka ręczna chłopców 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 1 miejsce w zawodach rejonowych, 3 miejsce w półfinale wojewódzkim,
  • Piłka nożna chłopców 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce w zawodach rejonowych,
  • Piłka nożna dziewcząt 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce w zawodach rejonowych,
  • Piłka siatkowa dziewcząt 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Piłka siatkowa chłopców 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Piłka nożna halowa chłopców 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Tenis stołowy chłopców 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Tenis stołowy dziewcząt 3 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Biegi przełajowe chłopców 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce
    w rejonie,
  • Biegi przełajowe dziewcząt 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Szachy chłopców miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Szachy dziewcząt 3miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Sztafety pływackie dziewcząt 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce w zawodach rejonowych,
  • Sztafety pływackie chłopców 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Lekkoatletyka 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji,
  • Koszykówka chłopców 3 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Turniej Orlik 2012 dla dziewcząt (2 miejsce w Piekarach Śląskich) i chłopców (1 miejsce w Piekarach Śląskich, 5-8 w rozgrywkach rejonowych),
  • Turniej 3c Siemion Cup 2013r.,
  • Test Coopera przy boisku Orlik w Piekarach Śląskich,
  • Bieg Papieski organizowany przez MOSiR,
  • I Mistrzostwa Piekar Śląskich w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych: I miejsce – Adrian Moś (bieg na 1500m), Daria Szlęk (bieg na 100 m), Paweł Solarz i Klaudia Miłek (skok w dal); II miejsce – Jacek Krauze (bieg na 100 m) oraz sztafeta 4 x 60 m (Marlena Jaszyk, Marek Staniecki, Agnieszka Szulierz i Paweł Świerczyński),
  • II Mistrzostwa Piekar Śląskich w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych: I miejsce: Daria Szlęk (bieg na 60 m dziewcząt), Marlena Jaszyk (bieg na 3 okrążenia dziewcząt), Michał  Rak (bieg na 6 okrążeń chłopców), Radosław Marcinek (skok w dal chłopców); II miejsce: Jacek  Krauze (bieg na 60 m chłopców), Agnieszka Syda (skok w dal dziewcząt), Wioletta Jaszyk, Agnieszka Szulmierz, Oskar Miszuda, Radosław Sycha (sztafeta 4x250); III miejsce: Agata Siczek (bieg na 60 m dziewcząt), Kacper Korc (bieg na 6 okrążeń chłopców).

 

 

Osiągnięcia uczniów w olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych w roku szkolnym 2012/2013

* Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe:

a) 2 laureatów z języka polskiego

b) 5 finalistów: z matematyki, języka polskiego, chemii, biologii i języka angielskiego

*Ogólnopolski konkurs matematyczny „Alfik’’:

klasa I – uczeń z klasy Ib: 29 miejsce w województwie

klasa II – uczeń z klasy IIb: I miejsce w województwie

klasa III uczennica z kasy III: 8 miejsce w województwie

* Ogólnopolski Konkurs Gazetek „Junior media’’ – wyróżnienie

* Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Mały OKR’’ – wyróżnienie

* Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski „Dziadek nie służy tylko do orzechów’’
– II miejsce, III miejsce oraz wyróżnienie

* Wojewódzki Konkurs Gwary Śląskiej „Ojczyzna – Polszczyzna’’ – III miejsce

* Miejski Konkurs Gwary Śląskiej’’ Gryfno godka’’ – I miejsce

* Miejski Festiwal Piosenki Maryjnej Pod Patronatem Prezydenta Miasta Piekary
  Śląskie i biskupa Wiktora Skworca
– I miejsce oraz wyróżnienie

* Ogólnopolski konkurs matematyczny „Kangur”5 wyróżnień

* Piekarskie Dni Matematyki:
- Klasa I – I miejsce i II miejsce

- Klasa II – II miejsce
- Klasa III – I miejsce i II miejsce

* Konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjum Bytomia
i miast sąsiadujących „Strzał w XLO”:

4 laureatów
Zespołowo nasze gimnazjum zajęło II miejsce.

* IV Regionalny Konkurs z matematyki w Radzionkowie:
Klasa III – I miejsce, II miejsce i III miejsce
Klasa II – I miejsce i II miejsce
Nasza szkoła zajęła zespołowo I miejsce

* V Piekarskie Łamigłówki Matematyczne: I miejsce

* Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Informatycznej zorganizowanym: I miejsce

* Miejski Konkurs Matematyczno – Informatyczny „MAT-INF 2013” dla uczniów gimnazjum: drużyna z naszego gimnazjum zdobyła I miejsce

* Ogólnopolski Konkurs na pracę „Fizyka a ekologia”: 2 laureatów
* Pierwsza Pomoc Przedlekarska: I miejsce

* Konkurs fotograficzny „Niebezpieczny Pieszy”: I miejsce

* Konkurs ‘’Będę przedsiębiorcą’’ w ZS nr 1– i miejsce – Szymon Grieger, Szymon Kawka, B. Ratajczak, II miejsce – Mikołaj Pietrek, K. Kapica,Mateusz. Poniszowski

* Międzyszkolny Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej: II miejsce

*Osiągnięcia sportowe:

  • Koszykówka dziewcząt - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Koszykówka chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Piłka nożna chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląśkich.
  • Siatkówka dziewcząt - 1 miejsce w Piekarach Sląskich.
  • Siatkówka chłopców - 3 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Piłka ręczna dziewcząt - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Piłka ręczna chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Szachy dziewcząt- 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Szachy chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Tenis stołowy dziewcząt - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Tenis stołowy chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Biegi przełajowe dziewcząt - 2 miejsce w Piekarach Śląskich,
  • Biegi przełajowe chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Piłka nożna halowa chłopców - 2 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Sztafety pływackie dziewcząt - 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce
    w zawodach rejonowych w Bytomiu.
  • Sztafety pływackie chłopców - 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce
    w zawodach rejonowych w Bytomiu
  • Piłka nożna dziewcząt - 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 1 miejsce
    w zawodach rejonowych w Bytomiu, 2 miejsce w półfinale wojewódzkim.
  • Siatkówka plażowa dziewcząt - 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 2 miejsce
    w zawodach rejonowych w Bytomiu.
  • Siatkówka plażowa chłopców - 1 miejsce w Piekarach Śląskich, 1 miejsce w zawodach rejonowych w Bytomiu, finał wojewódzki.
  • Turniej siatkówki dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS1 - 2 miejsce w turnieju.
  • Turniej siatkówki chłopców o Puchar Dyrektora ZS1 - 3 miejsce w turnieju.
  • Konkurs o ruchu drogowym - 3 miejsce w Piekarach Śląskich.
  • Zawody narciarskie o Puchar Wojewody Śląskiego w Szczyrku - 3 miejsce

 

 

 

 

 

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Kontakt

  • Miejskie Gimnazjum nr 2
    ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 8
    41-940 Piekary Śląskie
  • 32 287 17 35

Galeria zdjęć