Menu

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Zdjęcie użytkownika Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich.

 • Szanowni Państwo

  Już od 12 marca 2018r. można składać w sekretariacie naszej szkoły zgłoszenia i wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej, czwartej i siódmej nowoutworzonej szkoły – Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich.

  Zapraszamy uczniów:

  • do klasy pierwszej ogólnodostępnej

  • do klasy czwartej ogólnodostępnej

  • do klas siódmych: ogólnodostępnej, sportowej i dwujęzycznej

  W klasie dwujęzycznej:

  • uczniowie będą mieć tygodniowo 5 godzin języka angielskiego,

  • w dwóch językach: polskim oraz angielskim prowadzone będą co najmniej dwa przedmioty np. biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka.

  Warunki przyjęcia do klasy dwujęzycznej:

  • uzyskanie promocji do klasy VII,

  • pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych.

  Do klasy sportowej zapraszamy uczniów, którzy:

  • uzyskają promocję do klasy VII,

  • posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,

  • uzyskają pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

 • NOWA SZKOŁA PODSTAWOWA

  Szanowni Państwo.

  Miło nam poinformować, że zgodnie z podjętą przez Radę Miasta Piekary Śląskie uchwałą w budynku naszego gimnazjum z dniem 1 września 2018 roku rozpocznie działalność Miejska Szkoła Podstawowa nr 2.

  Swoim zasięgiem obejmować będzie ona następujące ulice:

  Adama Didura, Boczna, Bytomska (parzyste od nr 94 do nr 254), Gen. Jerzego Ziętka (nieparzyste do nr 5, parzyste do nr 64), Głęboka, Józefa Bema, Kalwaryjska (nieparzyste do nr 31, parzyste do nr 24), Kazimierza Wielkiego, Konstantego Damrota, Konstytucji 3-go Maja (nieparzyste do nr 37, parzyste do nr 36), Królowej Jadwigi, Krótka, ks. Jana Ficka, ks. Jerzego Popiełuszki, Łączna, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Nerlicha, Papieża Jana Pawła II (parzyste do nr 28), Piotra Skargi, Stanisława Moniuszki, Studzienna, Wawrzyńca Hajdy, Zygmunta Starego

 • Szanowni Rodzice

  Przypominamy, że dnia 15 lutego 2018r. o godzinie 17.00 odbędą się

  spotkania rodziców z wychowawcami klas.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy święto ,,Dzień Bezpiecznego Internetu",które jest rozpowszechnione w całej Europie.

  Gimnazjaliści zaangażowali się w projekt.Celem było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

  Poszczególne klasy podjęły ciekawe inicjatywy. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali swoje pomysły:ciekawe plakaty promujące pozytywne wykorzystanie Internetu; prezentacje multimedialne, scenki teatralne a także reportaż filmowy. Cieszymy się z zaangażowania młodzieży.

 • Regulamin Turnieju

  Regulamin turnieju Gier Sieciowych:

   
  1. Każdy uczestnik zobowiązany jest przestrzegać regulaminu pracowni informatycznej oraz turnieju.
  2. Jeżeli zostanie złamany jakikolwiek punkt regulaminów cała drużyna zostanie zdyskwalifikowana.
  3. Każdy uczestnik potrzebuje zgody od opiekuna na udział w turnieju podczas ferii.
  4. Osoby, które nie są zapisane, nie mogą rozgrywać meczy.
  4. Absolutny zakaz używania wspomagaczy oraz zmian plików gry (oprócz ustawień).
  5. Można używać własnego sprzętu(np. klawiatury, myszy),jeśli nie wymagają dodatkowych sterowników.
  6. Zabrania się patrzenia w monitor innego gracza, nawet gdy jest z tobą w drużynie.
  7. Obowiązuje obuwie zmienne.
  8. Rozgrywki są grane tylko na 1 mapie wybranej przez administratorów. 
  9. Jeden mecz grany jest do 5 wygranych lub 8 rund (jeśli wystąpił remis następuje dogrywka).
  10. Mapa grana podczas turnieju to: de_dust2
  11. Drużyny powinny posiadać min. 5 graczy(4 + rezerwowy).
  12. Zawodnicy muszą być z tej samej klasy.
  13. W Sali 17 znajdują się tylko Administratorzy, Organizatorzy oraz członkowie drużyn grających w danym momencie. Kapitanowie zostaną poinformowani gdy przyjdzie kolej na ich drużynę.
  14. W turnieju udział mogą brać tylko uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr. 2 w Piekarach Śląskich.
  15. Zapisy u organizatorów do 18 stycznia 2018 (czwartek). Losowanie kolejności meczy odbędzie się 25 stycznia (czwartek) a turniej 30 stycznia (wtorek) od godziny 11:00
 • CYFROWA BIBLIOTEKA DLA KAŻDEGO

   http://lektury.gov.pl/

   

  5 grudnia 2017 r. ruszył serwis lektury.gov.pl zapewniający bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych.

   

  Jest to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju  i Ministerstwa Cyfryzacji.

  Każdy może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik jedną   z lektur literatury polskiej  i światowej. Pomysłodawcy podkreślają, że serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach, nauczycielach i wykładowcach.

   

  Serwis ma pełnić rolę cyfrowej biblioteki, zapewniającej dostęp do książek o każdej porze i na wielu rodzajach urządzeń. Obecnie liczy ona ponad 700 pozycji, co stanowi 32 proc. wszystkich lektur szkolnych. Znajdziemy tu zarówno lektury obowiązkowe, jak i uzupełniające dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych /utwory prozatorskie, poetyckie i dramatyczne/.

   

  Obecnie lektury dostarcza pięć podmiotów. Są to: Wolne Lektury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Nexto i Legimi.

   

  Serwis powstał, bo jak zauważają pomysłodawcy, 30 proc. nastolatków pozostaje online przez całą dobę, a aż 93 proc. korzysta codziennie z Internetu w domu.

   http://lektury.gov.pl/

 • Szkolny turniej

  12.01.2018

  Dnia 30 stycznia (pierwszy wtorek ferii) odbędzie się międzyklasowy turniej cs'a 1.6. Zapisy proszę zgłaszać do 18 stycznia (czwartek) do godziny 14:20.

  Listy uczestników (4 osoby + ew. 1 rezerwowy) przyjmują Jan Kamiński i Paulina Toma kl.2D. Losowania drużyn w obecności kapitanów drużyn odbędzie się 25 stycznia (czwartek) o godzinie 10:30. Serdecznie zapraszamy!

   

  !!!UWAGA!!!

  Jedna klasa może wystawić tylko jedną drużynę.

   

  PS. Regulamin będzie umieszczony na drzwiach pracowini komputerowej.

 • Gość z Hiszpanii w MG 2

  12 stycznia gościem MG 2 był Max Nater, wolontariusz z hiszpańskiej Katalonii, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.

  Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z historią, kulturą i językiem Półwyspu Iberyjskiego  z prezentacji multimedialnej oraz wykładu pana Maxa.

  Następnie zadawali naszemu gościowi  pytania na przeróżne tematy…

  Co więcej, przyswoili sobie podstawowe zwroty hiszpańskie!

  Zatem nasi guapo i guapa  podczas  wizyty w Barcelonie błysną wiedzą lingwistyczną. ;)

  Do zobaczenia - Adios!

   

 • UWAGA

  Śląska Karta Usług Publicznych

  W związku z prośbą Przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Pana Kazimierza Karolczaka przekazujemy poniższe informacje:

  Obecnie istnieje możliwość wyrobienia karty w następujący sposób:

  1)  w jednym z 41 POK-ów – w których można złożyć wniosek o wydanie karty ŚKUP, odebrać kartę i zakodować na niej ulgę dla dziecka. Pełna lista wraz ze szczegółowymi dodatkowymi informacjami znajduje się w linku: https://portal.kartaskup.pl/punkty-obslugi-klienta

  2)  w jednym z 8 POP-ów - w którym można złożyć wniosek o wydanie karty ŚKUP oraz zakodować ulgę dla dziecka. Natomiast odbioru karty należy dokonać w jednym z 41 POK-ów. Pełna lista wraz ze szczegółowymi dodatkowymi informacjami znajduje się w linku: https://portal.kartaskup.pl/punkty-obslugi-pasazera

  3)  poprzez Portal Klienta (https://portal.kartaskup.pl/) - w którym można złożyć wniosek o wydanie karty ŚKUP. Odbioru karty należy dokonać w jednym z 41-POK-ów. W przypadku złożenia wniosku przez Internet niezbędne jest wniesienie opłaty w wysokość 20 zł (środki te zostaną przelane na elektroniczną portmonetkę w momencie odbioru karty).

    

  W przypadku zamawiania i wydawania kart dla dzieci do 16-go roku życia mamy do czynienia z dwoma przypadkami:

  1)  dzieci do 13 roku życia – rodzic lub opiekun prawny może złożyć wniosek o wydanie karty ŚKUP oraz odebrać kartę osobiście – musi mieć ze sobą własny dowód osobisty i legitymację szkolną dziecka. 

  2)  dzieci powyżej 13 roku życia - mogą upoważnić dowolnego pełnomocnika do złożenia w jego imieniu wniosku oraz odbioru karty. Pełnomocnikowi wystarczy własny dowód osobisty. Wzór pełnomocnictwa jest załącznikiem do Regulaminu karty ŚKUP i znajduje się na stronie https://portal.kartaskup.pl/karty-skup-obowiazuje-od-20.03.2017 r.   

 • Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

  Szanowni Państwo

  Z dniem 1 stycznia 2018 roku wejdzie w życie zintegrowany system taryfowo-biletowy, który będzie obowiązywał w środkach publicznego transportu zbiorowego KZK GOP w Katowicach, MZKP w Tarnowskich Górach, Miasta Tychy (MZK Tychy) oraz Gminy Rudziniec.

  Elementem systemu jest zwolnienie z opłat za przejazdy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkujących na terenie gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

  Zwolnienie z opłat będzie trwało nie dłużej niż do końca roku szkolnego, w trakcie którego uczeń ukończył 16 rok życia na podstawie ulgi zapisanej  Śląskiej Karcie Usług Publicznych. Podstawą
  do kodowania ulgi będzie ważna legitymacja szkolna.

  wiecej informacji na stronie -> kzk gop

 • W Wigilię Bożego Narodzenia
  Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
  Zapomnijmy o uprzedzeniach,
  otwórzmy pudła słodkich marzeń.
  Niech Aniołowie z Panem Bogiem,
  jak Trzej Królowie z dary swymi,
  staną cicho za Twoim progiem,
  by spełnić to, co dotąd było snami.
  Ciepłem otulmy naszych bliskich
  i uśmiechnijmy się do siebie.
  Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
  niech w domach będzie Wam jak w niebie...

  Pracownicy i uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

 • Szanowni Rodzice

  Dnia 10 stycznia 2018r. o godzinie 17.00 odbędą się

  spotkania rodziców z wychowawcami klas.

 • Za pomocą podanego poniżej linku, rodzice mogą zalogować uczestników planowanej wycieczki dla klas 2c i 3c

  https://www.sportoryko.pl/widget_rezerwacja/rezerwacja.aspx?id_terminu=30478

  zapraszamy

 • KONKURS CUKIERNICZY "Dekorowanie Pierników"

  14 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Techniczno- zawodowych odbył się konkurs cukierniczy
   " Dekorowanie Pierników" 

  Miło nam poinformować, że Wiktoria Dorosz i Sandra Tomaszek zajęły III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Gimnazjalny Dzień Języków Obcych w MG2