facebook MG2 (kliknij poniżej)

Wiadomości

• Miło nam poinformować, że Miejskie Gimnazjum nr 2 będzie realizować projekt: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych".

Celem tego projektu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, podejmowanie przedsięwzięć  w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

• 15 września 2017 r. uczniowie klas 2 i 3 MG2 wraz z p. R. Zarychta, p. I. Butrej oraz p. G. Solipiwo wzięli udział w międzynarodowej akcji pt. „Sprzątanie świata”. Nasi gimnazjaliści z dużym zaangażowaniem zbierali papiery, butelki i inne śmieci pozostawione w pobliżu szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w kampanii!!!

• 1 czerwca o godz. 10:00 uczniowie z całej Polski zgromadzili się w różnych miejscach, by poczytać to, na co mieli ochotę.

Uczniowie i nauczyciele MG2 już po raz drugi przyłączyli się do akcji.

Razem czytało 459 409 osób.

To niesamowity sukces bibliotek, będących głównymi organizatorami wydarzenia,

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" ma na celu pokazanie, że wbrew krzywdzącej obiegowej opinii, młodzież czyta więcej, niż się wydaje. Chcieliśmy udowodnić to nie tylko dorosłym, lecz także samej młodzieży.

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

• Miejskie Gimnazjum nr 2
    ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 8