• Szkoła Pamięta 2021

• „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji MEN #Szkoła pamięta uczniowie MSP2 porządkowali zapomniane groby oraz zapalili znicze pamięci.

• Program dla szkół

• Szanowni Państwo przypominamy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Program dla szkół".

Jest to "unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek."

Więcej informacji raz materiały szkoleniowe znajdą Państwo na stronie: https://www.programdlaszkol.org/

• „Przerwa na czytanie” w MSP2

• 19 października uczniowie MSP2 uczestniczyli w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Organizatorzy akcji, promując czytelnictwo, chcą pokazać, że czytanie jest ciekawe i modne.  Pragną zachęcić też uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Nasi uczniowie czytali książki nie tylko wypożyczone w szkolnej bibliotece, ale też swoje ulubione -  przyniesione specjalnie na ten dzień z domu.

• 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA.

W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów!

• Wycieczka do lasu

• Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdej klasy. Klasa 2 oraz 3 wraz            z wychowawczyniami w dniu 19.10. 2021r. wyruszyła w stronę Kalet na wycieczkę do lasu.  Na miejsce dowiózł nas autokar,  gdzie czekała już Pani Monika Pasterak wraz ze swoimi kolegami leśnikami - Panem Tomaszem oraz Panem Filipem. Leśna wycieczka była wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników wyjazdu. Były mapy, kompasy, średnicomierze oraz 10 zadań, które trzeba było wykonać z pomocą mapy i współpracy w zespole. Przydały się wszystkie umiejętności: przyrodnicze, matematyczne, polonistyczne. Każdej grupie udało się osiągnąć cel i dotrzeć do miejsca, gdzie zorganizowane było ognisko wraz z kiełbaskami.

Wszystko było przemyślane i ciekawie przygotowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa Świerklaniec.

Ponadto pogoda nam dopisała, cieszyliśmy się prawdziwą złotą jesienią, uczniowie spisali się na medal. Życzymy sobie oraz innym nauczycielom tak wspaniałych wycieczek!

• Wizyta piłkarzy

• 7 października naszą szkołę odwiedzili piłkarze zabrzańskiego Górnika. Towarzyszyła im klubowa maskotka Jorguś.

Wizyta piłkarzy odbyła się na mocy podpisanego we wrześniu 2018 roku porozumienia partnerskiego pomiędzy Miastem Piekary Śląskie, a Klubem Sportowym Górnik Zabrze S.S.A.

• Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie

• 27 września 2021 roku w piekarskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie na kadencję 2021/2022.
            Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli, którzy przez najbliższy rok będą ich reprezentować na forum piekarskiego samorządu.

W gronie wybranych znalazł się Radosław Kuźlik -  uczeń naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy  życząc udanej kadencji!