• Moje Miasto Piekary Śląskie - quiz

• Poniżej prezentujemy link do quizu konkursowego:

Przypominamy:

Login do quizu powinien mieć postać:

skrót nazwy przedszkola lub szkoły, podkreślenie, imię i nazwisko dziecka,

np.: mp1_jankowalski, msp2_jannowak, ...

• Uwaga konkurs - Moje Miasto Piekary Śląskie 2022

• Zaproszenie

Dyrekcja i nauczyciele Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich mają zaszczyt zaprosić

uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich oraz podopiecznych piekarskich przedszkoli

do udziału w Miejskim Konkursie „Moje miasto – Piekary Śląskie. Tu się bawię, uczę, mieszkam.”, który odbędzie się w dniach 20 – 30 maja 2022r.

Tegoroczny konkurs składa się z dwóch części:

- konkursu rodzinnego, w którym mogą brać udział drużyny złożone z przedszkolaka najstarszej grupy przedszkolnej wraz z rodzicem/opiekunem lub z ucznia MSP2 wraz z rodzicem/opiekunem,

- konkursu grupowego, w którym mogą brać udział najstarsze grupy przedszkolne piekarskich przedszkoli.

Zadania konkursowe dla drużyn rodzinnych to fotorelacja z podanych przez nas miejsc oraz rozwiązanie quizu online dotyczącego naszego miasta. Natomiast grupy przedszkolne zapraszamy do wykonania makiety Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Szczegóły konkursu są dostępne w załączonym regulaminie.

Regulamin_konkursu2022.pdf

• PAMIĘTAJ O ZWRÓCENIU KSIĄŻEK

• Od czwartku 26 maja proszę oddawać wypożyczone z biblioteki książki

(lektury, beletrystyka).

Uczeń, który zmienia szkołę ma o b o w i ą z e k zwrotu wszystkich  wypożyczonych książek przed opuszczeniem MSP2!

Termin zwrotu bezpłatnych podręczników podany będzie w czerwcu.

• Wycieczka przyrodnicza do Kalet

• 17 maja 2022 roku klasa 3 i 4 wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Kalet.

Pogoda dopisała, był piękny słoneczny dzień. Przed wyjazdem ustalono zasady zachowania się w lesie. Na miejsce dowiózł nas autokar, gdzie czekała już Pani Monika Pasterak wraz ze swoimi kolegami leśnikami.

Po zapoznaniu się z codzienną pracą leśniczego dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę o lesie rozwiązując 10 zadań. Z małą pomocą leśników uczniom udało się rozwiązać wszystkie zadania.

Miłym zakończeniem wycieczki było ognisko rozpalone na polanie. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę i zjeść ją ze smakiem na świeżym powietrzu.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2022

• Dnia 17 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów, ich rodziców i opiekunów.

Na sali gimnastycznej na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. zajęcia plastyczne, taneczno - muzyczne oraz sportowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty przeprowadzone przez uczennice klasy trzeciej.

Na koniec rodzice wraz z dziećmi mieli okazję zwiedzić szkołę.

Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia już we wrześniu!

• Wizyta MBP

• W czwartek 12 maja klasa 3a odwiedziła Filię nr 2 MBP w Piekarach Śląskich.

Tam uczniowie zapoznali się z zasadami działania placówki, warunkami zapisu i ofertą biblioteki.

• Kangur Matematyczny 2022

• Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu KANGUR MATEMATYCZNY wyróżnienie zdobyli:

Krzysztof Mazur, Filip Schulz, Kamil Ciepał oraz Aleksandra Jarząbek.

Gratulujemy sukcesów!

• Dzień Flagi

• W piątek 29 kwietnia uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5, Akademickiego Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych wraz z Tomaszem Wesołowskim - Przewodniczącym Rady Miasta, Natalią Ciupińską – Szoska – I Wiceprzewodniczącą Rady Miasta oraz radnymi: Bożeną Boczek i Marcinem Federhoffem ułożyli  „Żywą Flagę” w ramach akcji „Wywieś flagę w oknie” zorganizowanej przez Obywatelski Klub Radnych we współpracy z Urzędem Miasta.

• Wizyta w ZOO

• 27 kwietnia klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do ZOO w Chorzowie.

Chorzów przywitał nas odpowiednią pogodą na zwiedzanie.

Dzieci spędziły czas na integracji oraz obcowaniu z naturą, były pod wrażeniem usłyszanych ciekawostek o zwierzętach.

Wyjazd można zaliczyć do udanych.