• Wycieczka do Skansenu Etnograficznego w Chorzowie

• 25 kwietnia uczniowie klas 2 spędzili czas na pouczającej wycieczce oraz warsztatach w Dawnej Szkole w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Uczniowie mogli pisać na tabliczce, a następnie przy użyciu stalówki i kałamarza.

Radości było co nie miara!

Cały dzień pobytu w Skansenie zakończyło wspólne ognisko.

• „Moja podróż po Polsce z baśnią i legendą” - konkurs

• Zapraszamy uczniów klas 1, 2, 3, 4 oraz 7 do udziału w konkursie

„Moja podróż po Polsce z baśnią i legendą”.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej przeczytaną legendą lub baśnią polską.

Cele konkursu:

- Rozwój kreatywności, wyobraźni, talentu plastycznego dzieci i młodzieży.

- Zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania.

Warunki udziału w konkursie:

- Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej (techniką dowolną) przedstawiającej ilustrację do wybranej legendy lub baśni polskiej.

- W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1, 2, 3, 4 oraz 7.

- Prace należy podpisać (imię, nazwisko, klasa, tytuł zilustrowanego utworu) i przynieść do biblioteki szkolnej.

Termin przyjmowania prac konkursowych: 9 maja 2022

• Dzień bez plecaka

• 22 kwietnia 2022 roku był w naszej szkole "Dniem bez plecaka". Wszyscy chętni uczniowie przyszli na lekcje bez plecaków i toreb, ale mieli ze sobą potrzebne przybory :)

• Dzień Ziemi - konkurs

• Z okazji Dnia Ziemi świetlica szkolna MSP nr 2 ogłasza konkurs literacko - plastyczny pt. "Życzenia dla Ziemi". Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu kartki z życzeniami dla Ziemi (wierszyk, rymowanka) oraz zilustrowaniu treści tych życzeń rysunkiem w dowolnej technice. Na odwrocie pracy konkursowej należy umieścić: imię i nazwisko autora oraz klasę. Termin oddania pracy: do 9 maja 2022r. do świetlicy szkolnej. Zapraszamy do udziału.

• Dzień Ziemi

• W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Uczniowie naszej szkoły w tym dniu sprzątali teren wokół szkoły oraz zasadzili rośliny.

• Niełatwo być strażakiem

•

12 kwietnia 2022 r. klasy trzecie odwiedziły Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami związanymi z czadem i gazem. Poznali przyczyny płonących lasów i mieszkań. Widzieli skutki zderzenia dwóch pojazdów na drodze.

Wszystkie aranżacje i sprzęty były naturalnej wielkości i oddawały grozę sytuacji -  na przykład spalone mieszkanie, czy ruiny domu po wybuchu gazu. Największą frajdę sprawiło dzieciom odbieranie telefonów alarmowych i wyjazd na akcję prawdziwym wozem strażackim.

Miejmy nadzieję, że uczniowie tę lekcję zapamiętają na całe życie.

• Czego nie ma w słownikach?

• Czy w słowniku można znaleźć wulgaryzmy? Czy w słowniku może nie być jakiegoś słowa?         A jeśli istnieje, to gdzie należy go szukać?

Na te i wszystkie inne trudne pytania musiała odpowiadać pani Dominika Kochanecka, bibliotekarka pracująca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich.

Na lekcji w dniu 6 kwietnia uczniowie z klasy 3b mieli okazję dowiedzieć się, jak należy pisać słowo „gżegżółka” oraz, że słowo to oznacza po prostu kukułkę. Zapoznali się ze słowami: hasło, indeks, katalog. Poznali słowniki wyrazów obcych, bliskoznacznych, antonimów, słownik orograficzny i języka polskiego.

Na koniec musieli rozwiązać krzyżówkę związaną z umiejętnym szukaniem słów
            w odpowiednich słownikach. Rozwiązaniem było hasło: skrzynia. Okazało się, że to skrzynia piratów pełna kosztowności. Zatem warto było ją odnaleźć!

• Konkurs biblioteczny

• Zapraszamy uczniów klas 1, 2, 3, 4 oraz 7 do udziału w konkursie

„Moja podróż po Polsce z baśnią i legendą”.

Cele konkursu:

- Rozwój kreatywności, wyobraźni, talentu plastycznego dzieci i młodzieży.

- Zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania.

Warunki udziału w konkursie:

przedstawiającej ilustrację do wybranej legendy lub baśni polskiej.

- W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1, 2, 3, 4 oraz 7.

Termin przyjmowania prac konkursowych: 9 maja 2022