• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich wzięła udział w Programie „Laboratoria Przyszłości”, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy było wsparcie wszystkich szkół podstawowych w Polsce w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Projekt miał na celu unowocześnić szkoły tak, aby prowadzone w nich zajęcia były ciekawe dla uczniów, sprzyjały odkrywaniu ich talentów oraz rozwijały zainteresowania.

W ramach programu zakupiono miedzy innymi: Drukarkę 3D z akcesoriami, laptopa, długopisy 3D, zestawy edukacyjne zawierające roboty Photon, kamerę cyfrową, aparat cyfrowy, mikroskop
            z wizualizerem, programy komputerowe o tematyce przyrodniczej,  stację lutowniczą, drona w wersji edukacyjnej i wiele innych.

Sprzęt zakupiony w ramach inicjatywy „Laboratoria Przyszłości” będzie narzędziem wspierającym uczniów w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Wszystkie sprzęty zostaną wykorzystane podczas zajęć kształtujących kreatywność na lekcji informatyki, techniki oraz podczas zajęć pozalekcyjnych realizowanych w naszej szkole.