• Spotkanie z pisarzem

• Uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w MBP w Piekarach Śląskich. Naszym gościem był Pan Marcin Pałasz, autor m.in. książki "Sposób na Elfa", która jest szkolną lekturą. Uczniowie byli wspaniale przygotowani, mieli ciekawe pytania i aktywnie brali udział w spotkaniu. A na koniec spotkania otrzymali wyczekane autografy.

• KONKURS „BEZPIECZNY I PRZYJAZNY ŚWIAT”

• Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest „Czytanie dla pokoju".

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie literacko - plastycznym „Bezpieczny i przyjazny świat”.

Konkurs jest przeznaczony dla chętnych uczniów klas 1-8, podzielony jest na kategorie wiekowe i polega na:

a). Klasy 1 – 3: wykonaniu zakładki do książki zgodnie z tematem konkursu (pokój na świecie, bezpieczne dzieciństwo, itd.).

Technika wykonania zakładki – dowolna.

b). Klasy 4-8: napisaniu fragmentu bloga internetowego, skierowanego do kolegi/koleżanki mieszkających w krajach, w których trwa konflikt zbrojny.

Blog powinien spełniać warunki:

- zawierać minimum 0,5 strony,

- w przypadku rękopisu koniecznie czytelne pismo.

Prace muszą być oryginalne - napisane przez uczestnika konkursu. Nie mogą być skopiowane z Internetu – plagiaty zostaną odrzucone.

Autorzy prac powinni pamiętać o właściwej kompozycji oraz poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej.

WSZYSTKIE prace konkursowe (zakładki oraz fragmenty bloga) powinny być podpisane (imię, nazwisko, klasa).

Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej w terminie

do 31 października 2022 r.